Андрій Настазе зажадав порушити кримінальну справу проти президента Ігоря Додона

Голова партії «Платформа гідності й правди» (DA) Андрій Настазе зажадав звернувся в Генеральну прокуратуру з вимогою про порушення кримінальної справи проти президента Ігоря Додона на підставі статті 330/2 «Незаконне збагачення».

Нестасе написав у вівторок на своїй сторінці в соціальній мережі, що «Додон всю свою кар’єру був на державній службі».

«Подивіться, в якому замку він живе. Як розкидається грошима. Можна так жити на зарплату чиновника? Ось чому я вимагаю, щоб Прокуратура порушила кримінальну справу проти президента. Прошу вважати мій пост офіційною заявою», — написав він.

За його словами, вся політична кар’єра нинішнього президента «виткана із зради і брехні».

«Він зрадив Вороніна (лідера Партії комуністів — «В.») після отримання членського квитка з його рук. Виступив із заявою, що Митний союз не має ніякої перспективи, а через якийсь час став стверджувати, що Молдова не зможе без цього об’єднання. Через свого кума Віорела Мельника, Додон дуже непогано співпрацював з Шором (примаром Орхей — «В.»), який фінансував його виборчу кампанію в Кишиневі в 2011 р.», — зазначив Настазе.

Лідер «Платформи DA» написав, що в президентську кампанію Додон вимагав, щоб опозиційні кандидати підписали зобов’язання не співпрацювати з Демократичною партією (ДПМ), але за майже два роки свого президентства Додон «завжди допомагав Плахотнюку (голова ДПМ — «В.») вирішувати його стратегічні завдання — недоторканність генерального прокурора, призначення Василя Ботнара в «Молдовагаз», затвердження всіх послів і суддів, зміна виборчої системи, затвердження закону про шахрайську схему з будівництва «Арени Кишинева», яка принесе державі збитки в розмірі понад мільярд леїв».

«Жодного телевізійного звернення до народу з приводу ситуації в країні. Жодного виступу в парламенті. Жодного організованого протесту проти режиму. Два роки ми бачили від президента тільки концерти, полювання, гонки на квадрациклах, збір полуниці і численні поїздки у відпустку за державний рахунок», — вважає опозиціонер.

Він зазначив, що «у своїй передвиборчій програмі Додон клявся знайти і повернути вкрадений мільярд і не допустити, щоб громадяни повертали ці гроші, проте він навіть не спробував ініціювати законодавчий референдум щодо скасування закону про виплату громадянами у подвійному розмірі вкрадених грошей, хоча Кодекс про вибори наділяє главу держави таким правом».

«Більше того, кілька днів тому президент підписав закон про амністію капіталу, включивши зелене світло дуже ймовірної легалізації крадених коштів і відмивання брудних грошей всього за 3%. Після цього можна сміливо стверджувати, що Додон є пособником банківської крадіжки. Так невже десяток поїздок до Путіна без яких-небудь відчутних результатів для Молдови можуть бути важливіше для когось, ніж президент-маріонетка, який два роки нічого не зробив, щоб зупинити деградацію країни?», — обурився Настазе.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *