Археологи розкажуть городянам, якою була молдавська столиця кілька століть тому

Сам звіт про виконану роботу буде представлений у вигляді фільму «KISCHINEFF. Глибина міста».

У столиці 15 серпня відбудеться безпрецедентна для Кишинева презентація. Археологи та історики Марк Ткачук, Євген Звєрєв і Серджиус Чокану розкажуть і покажуть, якою була молдавська столиця кілька століть тому.

Це буде перший звіт перед городянами про перше в історії міста розкопках, які тривали три останніх місяці.

Розкопки на Пушкінській гірці та у Вірменській церкві стали подією вже тому, що досі в Кишиневі ніхто не проводив такого цілеспрямованого дослідження міста, щоб дізнатися, як він виглядав. Але організаторам розкопок цього здалося мало і вони перетворили нудний на перший погляд процес у бадьорий просвітницький проект, взяти участь в якому міг кожен охочий.

15 серпня, починаючи з 13:00, на тій частині пішохідній вулиці (вулиця Доги), що примикає до соборного скверу, археологи — і це теж буде вперше — будуть показувати, що саме вони підняли з п’ятиметрової глибини і розкажуть, як ці знахідки слід розуміти.

Тут же пройде фотовиставка про розкопки і виставка знайдених артефактів XIV-XVIII століть: монет, кераміки, рідкісних виробів із скла, фарфору і предметів розкоші з Османської імперії.

Крім того, можна буде побачити кишинівський міський будинок 300-річної давнини і дізнатися, як в той час жили кишиневці.

Сам звіт про виконану роботу буде представлений у вигляді фільму «KISCHINEFF. Глибина міста». Всі, хто прийдуть його подивитися, чи зможуть забрати з собою книгу від видавництва Stratum: їх будуть роздавати безкоштовно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *