В Ізраїлі дефіцит води досяг 2,5 мільярда кубометрів

Загальний дефіцит водних ресурсів в Ізраїлі становить 2,5 мільярда кубометрів, повідомило в неділю управління водних ресурсів країни.

«Кліматичні зміни зобов’язують нас перетворити економію води на спосіб життя, навіть коли настануть більш щедрі дощі часи», — йдеться в прес-релізі, опублікованому відомством.

В якості головної причини водного виснаження фахівці називають глобальні кліматичні зміни. У зв’язку з цим очікується, що в країні будуть введені обмеження на споживання води, в першу чергу скорочено квоти на полив приватних ділянок.

В управлінні зазначають, що найбільш важка ситуація з водними джерелами склалася на півночі країни. За оцінкою фахівців, до кінця літнього сезону 2018 року рівень води в найбільшому озері Ізраїлю — Кинерете — опуститься до чорної риси, тобто до позначки 214,86 метри нижче рівня моря і продовжить знижуватися в середньому на 1 сантиметр на добу.

Відзначається, що водної компанії нещодавно довелося подовжити і опустити значно нижче трубу для забору води з Кінерета. А острів, який утворився в центрі озера, вже в найближчі дні з’єднається з береговою лінією і перетвориться на півострів.

Однак паркан близько 100 мільйонів кубометрів води на рік з Кінерета триває — левову частку озерної води Ізраїль змушений поставляти в Йорданії в рамках мирного договору.

Уряд Ізраїлю затвердив масштабну програму модернізації водного господарства. План стратегічного розвитку до 2030 року, як повідомляється, передбачає створення нових опріснювальних станцій і перекидання води у Кінерет.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *