Додон має намір до промульгації глибоко вивчити закони про податкову реформу

Президент Ігор Додон має намір до промульгації «глибоко вивчити» закони про податкову реформу, прийняті парламентом минулого тижня.

Пакет документів, прийнятих парламентом минулого тижня, ще не надійшов до адміністрації президента для промульгації. Я маю намір глибоко вивчити ці документи, перш ніж промульгировать або повернути в парламент», — сказав Додон.

Він нагадав, що в 2006-2007 році, коли був міністром економіки в уряді Партії комуністів, була запроваджена реформа схожа з податковою амністією та нульовою ставкою на реінвестований прибуток.

«Ці закони мали позитивний ефект для економіки, і отримавши підтримку зовнішніх партнерів, у тому числі МВФ. Зараз, однак, дещо інша кон’юнктура», — зазначив Додон.

Парламент затвердив минулого тижня радикальну податкову реформу. Крім зниження низки податків, передбачені також деякі заходи податкового стимулювання». Закони передбачають, зокрема, списання пені і штрафів невиплачених податків, а також амністію капіталу — узаконення будь-яких засобів та об’єктів нерухомості за умови виплати в бюджет трьох відсотків декларованої суми. Це положення викликало різку критику з боку опозиції, громадянського суспільства та партнерів з розвитку. На їхню думку, ці заходи «стимулюють злодійство і корупцію».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *