Канду заявив, що дата виборів призначена з урахуванням інтересів всіх сторін

Голова парламенту Андріан Канду вважає, що дата виборів призначена «з урахуванням інтересів усіх учасників виборчого процесу», в тому числі парламентської та позапарламентської опозиції.

Про це він заявив на прес-конференції в середу, коментуючи твердження про те, що власті призначили вибори якомога пізніше, щоб дочекатися результату зроблених популістських реформ».

«Звичайно, ми зацікавлені, щоб реформи дали результати. І вони дають результати. Кожен день, а не тільки в майбутньому. Це природно, що ті, хто перебуває біля влади — хочуть зберегти владу, а ті, хто в опозиції — хочуть прийти до влади. Такі правила політичної боротьби», — зазначив Канду.

У той же час, він підкреслив, що призначення виборів на 24 лютого 2019 р. дає можливість всім підготуватися.

«Ми могли призначити вибори на початку грудня, але нас звинуватили б у тому, що не даємо можливості опозиції підготуватися. Бо ми — завжди готові. Демократична партія — це як добре організована армія, яка і в мирний час готується до війни. До виборів ми завжди готові хоч завтра, і вчення проводимо щодня. Ми не могли призначити вибори з другої половини грудня по 15 січня. Це період зимових свят, коли люди про політику слухати не хочуть», — сказав спікер.

На його думку, призначена дата виборів є оптимальною в нинішній ситуації, так як всім дає можливість підготуватися до виборів, які пройдуть за новою — змішаної виборчої системи.

Він виключив можливості внесення поправок до Кодексу про вибори, у тому числі з метою проведення виборів в одномандатних округах у два тури. Спікер пояснив це тим, що поправки в законодавство про вибори можна вносити, менш ніж за рік до виборів.

«Можливо, восени будуть уточнення або тлумачення законів, щоб не допустити повторення ситуації з невизнанням виборів в Кишиневі. Це може стосуватися агітації в день виборів, використання соціальних мереж, але не принципових речей», — сказав Канду. Він повторив тезу про те, що «вибори в один тур призводять до того, що виборці голосують по любові, а в два тури — по інтересам».

«Ми за те, щоб голосування було по любові, а не за інтересами. Якщо говорити в цілому про позиції Демократичної партії, то ми розглядаємо вибори за змішаною виборчою системою як компроміс і тимчасовий варіант до переходу на вибори по мажоритарній системі», — підкреслив Канду.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *