Молдова отримає 12 млн. євро на оновлення парку машин швидкої допомоги

Банк розвитку Ради Європи прийняв рішення про надання Молдові кредит у сумі 12 млн. євро на оновлення парку машин швидкої допомоги Національного центру догоспітальної швидкої медичної допомоги.

Як повідомило Міністерство охорони здоров’я, праці та соціального захисту, на ці кошти будуть придбані 168 машин швидкої медичної допомоги, в тому числі 35 машин типу C для інтенсивної терапії, а також 133 машини типу B для першої медичної допомоги.

Автомобілі будуть придбані в результаті тендеру, який буде проведено згідно з міжнародними стандартами.

Оновлення автопарку дозволить підвищити рівень реагування Служби швидкої медичної допомоги та покращить якість та оперативність медичних послуг, що надаються пацієнтам, особливо в сільській місцевості.

На оновлення парку машин швидкої допомоги уряд виділив раніше 51 млн леїв для придбання 69 машин швидкої допомоги. Перші 10 автомобілів з 69 придбаних вже надійшли в країну, а до кінця цього місяця повинні бути доставлені ще 59. Автомобілі швидкої допомоги будуть розподілені 32 медпунктам, де ступінь зносу автомобілів становить понад 90%, в зонах Центр, Північ, Південь і Гагаузія.

У 2017 р. послугами лікарів швидкої медичної допомоги скористалися понад 868,41 тис. громадян.

Банк розвитку Ради Європи був заснований в 1956 р. і його акціонерами є більш як 40 країн. БРСЕ виділять кредити своїм членам, фінансовим організаціям та місцевим органам влади країн-членів для фінансування проектів у соціальній сфері.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *