Молдова, Італія та Україна активізують співробітництво в митній сфері

Молдова, Італія та Україна активізують співробітництво в митній сфері. Про це йшлося у ході тристоронньої зустрічі митних властей цих країн, яка вперше пройшла в нашій країні.

У ній взяли участь директор Митної служби Молдови Віталія Врабие, генеральний директор Агентства митниці та монополій Італії Джованні Кесслер, тимчасово виконуючий обов’язки голови Державної податкової служби України Мирослав Продан, посли Італії і України в Молдові Валерія Бьяджотти та Іван Гнатишин, а також представники проектів допомоги, що фінансуються ЄС у митній сфері.

У своєму виступі директор Митної служби Молдови Віталія Врабие відзначив важливість зміцнення митного співробітництва нащей країни з Італією і Україною в умовах триваючого зростання торгівлю з ними.

Згідно зі статистичними даними, в 2017 р. обсяг експортованих молдавських товарів в Україну збільшився на 73%, в порівнянні з 2016 р., досягнувши $150,6 млн., а імпорт збільшився на 50% — до $316 млн. В Італії було поставлено молдавських товарів на $277,6 млн., або на 15% більше, ніж роком раніше, а імпорт італійської продукції зріс на 18% — до $316 млн.

«Ми спостерігаємо ще більш значне зростання за перші п’ять місяців 2018 р. порівняно з тим же періодом минулого року. У відносинах з Україною ми збільшили експорт у 2,5 рази, а імпорт зріс на 60%. У той же час, експорт молдовських товарів до Італії виріс на 55%, а імпорт з цієї країни збільшився на 28%. Є дані, які ясно показують, активізацію торговельних відносин з цими країнами, які стали, в той же час, одними з головних торговельних партнерів Молдови», — уточнив Віталія Врабие.

Глава Митної служби високо оцінив посольств Італії і України в Кишиневі в рамках зусиль по розвитку міжвідомчого діалогу, що дозволило розширити двосторонні зв’язки. Віталія Врабие також підкреслив допомогу, надану італійськими митними експертами, делегованих для реалізації ряду проектів з модернізації молдавської митної системи. Він зазначив, зокрема, досвід, наданий радником високого рівня ЄС в області митниці Росаріо де Бласио, який має більш ніж 20-річний досвід роботи в митному органі в Італії, і який надається італійськими фахівцями, які беруть участь у проекті Twinning по впровадженню NCTS і єдиного вікна.

Директор Митної служби Молдови відзначив важливість двох спільних заяв, підписаних митницями Молдови та України сьогодні з Італією. «Ці документи спрямовані на зміцнення співробітництва з метою більш широкого обміну інформацією та досвідом в галузі митної справи, спільну діяльність для боротьби з шахрайством і професійний розвиток співробітників митниці», — сказав Віталія Врабие.

У свою чергу, глава Митниці Італії Джованні Кесслер зазначив, що підписання цих документів є підтвердженням взаємного співробітництва, а також новим етапом розвитку сотруднических відносин.

Необхідність продовження цього формату співпраці також підтримав тимчасовий голова Державної податкової служби України Мирослав Продан. Він зазначив ефективність обміну інформацією та досвідом в галузі активізації торгівлі та боротьби з транскордонною злочинністю, з тим, щоб забезпечити справедливу конкуренцію для всіх економічних операторів.

Перша зустріч глав молдавської, української та італійської митниці відбулася 17 травня цього року в Римі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *