Мчали коні стор.112

А впав він вдало — на бік і зразу ж з розгону пере-котився раз, другий і тоді вже розтягся на весь зріст, добре протягшись обличчям по твердій підсохлій землі.
Тут він побачив неподалік від себе лошатко, що по-волі бігло в той бік, що й Гладіатор.
І підхопився зразу, не відчуваючи ні крові, ні болю на обличчі, і кинувся за лошам.
Для нього перестало існувати все, крім оцього лоба-того сюнька, що вдаряв зразу чотирма копитцями і на-че підіймавсь поволі в повітря.
Десь кричав дядько Іван, щось йому гукав його на-парник, гоготів у шаленому чвалі Гладіатор, і три ко-били тікали від нього, низько прихиливши голови, розпустивши по вітру довгі хвости.
Малий мовчки біг за лошатком, наздоганяючи його. Нарешті відстань почала швидко скорочуватись. Ма-лий простягнув руку і вхопив лоша за хвоста і смик¬нув до себе. Лошатко хвицнуло малого копитом по стегну і завалилося на бік. Малий впав на нього і від¬чув, як німіє права нога десь від стегна і вниз до са¬мої п’яти.
Малий навалився на лошатко і, обхопивши його лі-вою рукою за шию, почав притискувати до землі, щоб воно не звелося. Лоша харчало й било суглобистими ніжками, а малий вже прийшов до тями і зняв з себе сировинного паска і пов’язав лошаткові передні ноги.
Хлопець підвівся, і лоша зразу ж підскочило й зату-потіло спутаними ніжками. Притримуючи однією ру-кою штани, він другою підганяв спутане лошатко, і во-но незграбними стрибками намагалось втекти від хлоп¬чика. Малий гнав лоша, прикрикуючи на нього, сильно шкутильгаючи, коли до нього прибіг Куцон і почав принюхуватись до лошати, і воно так злякалося, що тоненько заіржало, спробувало бігти і впало.
Як лошатко заіржало, звідкілясь здалеку почу¬лось іржання кобили, і за якусь хвилю, розпачливо

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code