Мчали коні стор.148

Люди повідступали по боках майданчика, і на сере­дині лишилися вчитель і хрестоносець-латинянин, Вчи­тель був тепер у лискучій ясній броні, його лице й го­лову прикривав шолом-шишак з густою бармицею. Лі­вицею він тримав перед собою меча в піхвах, а на саму руку був надягнутий округлий згори і гострий знизу черлений щит.

А латинянин був весь у чорному. На чорній кольчу­зі в нього спереду навішений мов щиток сталевий. А на тому щитку сяяв золотий хрест Єрусалимського хрес­тоносця. Його руки і ноги прикривала чорна густопле- тена кольчуга. На голові був шолом, схожий чи то на відро, чи то на горщик. Наклепані посередині смуги сталеві у вигляді хреста і чорні щілини для очей. Щит у нього був трикутний і теж чорний.

Чорний хрестоносець і Книжник Олекса зійшлися.

Почали цюкати мечем об меч, поволі ходячи по колу.

Противники махали мечами на всю руку, тяжко ви- хекуючи в ту мить, коли мечі стикались і дзвеніли. Здавалося, вчитель ось-ось рубоне по зміїстій чорній кольчузі противника. А той швидко підставляв знизу гранчастий клинок, і вчителів меч ковзав по ньому, тільки лунав скрегіт. Здавалося, що хрестоносець ро­зітне вчителеве плече, як вчитель підставляв меча. І зразу ж на підхваті підводив до нього свій черлений щит. Меч скреготів по блакитному клинку й чиркав по волов’ячій шкірі щита.

Книжник Олекса все більше розпалювався, і було видно, що він готується нанести рішучий удар хресто­носцю.

Але раптом німець легким, вправним рухом підніс свій меч угору і рубонув щосили. А Книжник замість того, щоб підставити свій клинок, підняв угору високо щит, прикрив ним голову й груди і з усього маху уда­рив знизу противника просто по налікотнику. А на ньо-

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *