Мчали коні стор.84

Та дай боже. Озимину трохи прикриє, може, щось буде. Бо щось негаразд все йде…

Парубок, який надув трохи шию, випнув підборіддя і ступив уперед і забасив:

Та нічого, якось воно буде…

Переставляючи ноги повільно, з повагом, пішов до стайні. А за ним дядько в білім довгім кожусі і в чор­ній кудлатій шапці. Однак старий зразу повернув до хати, бо до нього щось гукнула стара. Іван постояв хвильку, чекаючи господаря, а потім взявся поправля­ти післища й тороки на кульбаці, перекладні суми…

В стайню ступила старша дівчина і протягла йому п’ятеро мочених яблук. Парубок взяв її за руки. Вони стояли межи кіньми і дивилися одне одному в очі. Дівчина дивилася на нього широко розкритими очима. Вона перехопила його погляд і зашарілася вся. Очі в неї пішли каламуттю, а руки затремтіли. Іван облизав вуста, враз пересохлі, і притяг її до себе, а вона голову відкинула назад, відкриваючи довгу шию з срібним хрестиком посередині, що забився в опадку межи туги­ми персами. Іван хриплим голосом, ще раз зволожив­ши язиком пересохлі вуста, спитав:

А як поцілую, то що буде?

Дівчина хриплим низьким голосом прошепотіла:

А спробуйте…

Та тільки Іван притяг її до себе і відчув запах її во­лосся, митого любистком, як побачив, що старий ви­йшов з хати і, щось несучи в руках, поспішає до стай­ні. Іван тільки торкнувся сухими вустами її гарячої розпеченої вилиці і, відтрутивши від себе, забрав яб­лука.

Вона так і стояла, заплющивши очі та простягти руки вперед, ніби в них ще були яблука. А почувши батькові кроки, стріпонулася вся і кинулась до хати.

Старий дав Іванові пакунок, загорнений в якусь ганчірку, і сказав:

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *