Поліція пояснила примусову евакуацію протестувальників із зони пам’ятника Штефану чел Маре

Учасники протесту ACUM були силою евакуйовані вранці 27 серпня. За даними поліції, евакуація була проведена у відповідності з вимогою місцевих органів державної влади.

У прес-релізі поліції наголошується, що правоохоронні органи закликали людей, які знаходяться біля пам’ятника Штефану чел Маре тимчасово припинити демонстрацію, базуючись на розпорядженні прімеріі Кишинева

«Поліція зажадала від людей, що знаходяться біля пам’ятника Штефану чел Маре в мун. Кишиневі, тимчасово припинити демонстрацію на підставі розпорядження прімеріі мн. Кишинева від 24 серпня 2018 року про тимчасове обмеження доступу громадян до певних місць 27 серпня 2018 року, яке носить публічний характер. Таким чином, як організатори, так і учасники були проінформовані про необхідність тимчасово припинити публічні заходи відповідно до положень законодавства, що регулює правовий режим зібрань», — йдеться в прес-релізі поліції.

Співробітники правоохоронних органів також заявляють, що учасникам акції протесту було надано час для того, щоб залишити зазначений периметр. Однак вони не підкорилися цій вимозі, що призвело до необхідності застосування законних заходів для їх розгону.

Поліція уточнює, що діяла у суворій відповідності з положеннями закону, усно і звуками закликаючи учасників тимчасово припинити протест, але вони не підкорилися. Після закінчення часу, наданого для того, щоб розігнати демонстрантів, поліція діяла пропорційно, тимчасово перемістивши учасників протесту в периметр між вулицею Р. Бенулеску-Бодоні і бульваром Штефана чел Маре.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *