У Молдові загальний обсяг продажів в секторі електронних комунікацій знизився майже на 5%

У Молдові загальний обсяг продажів в секторі електронних комунікацій в I кварталі 2018 р. склав 1 млрд. 493 млн. леїв, знизившись на 4,8%, в порівнянні з тим же періодом 2017 р.

Як повідомило Національне агентство по регулюванню в області електронних комунікацій і інформаційних технологій, зареєстрований спад був зумовлений скороченням у січні-березні ц. р., в порівнянні з тим же періодом минулого року, доходів від продажу послуг фіксованої телефонії, трансляції і ретрансляції аудіовізуальних програм, мобільної телефонії, а також доходів від здійснення інших видів діяльності у сфері електронних комунікацій.

Зокрема, на ринку послуг фіксованої телефонії продажі зменшилися на 21,8% — до 143,1 млн. леїв, а на ринку послуг трансляції і ретрансляції аудіовізуальних програм – знизилися на 10,2% і склали 58,9 млн. леїв. Обсяг продажів на ринку послуг мобільної телефонії скоротився на 5,4% — до 749,1 млн. леїв, а доходи від інших видів діяльності в галузі електронних комунікацій зменшилися на 4,6% — до 152,3 млн. леїв.

Разом з тим, за той же період доходи від продажу послуг широкосмугового мобільного інтернет — доступу зросли на 20,8% і досягли рівня 244,3 млн. леїв, а обсяг продажів послуг фіксованого інтернет-доступу збільшився на 5,8% і склав 315,1 млн. леїв.

Як відзначають в НАРЭКИТ, негативна тенденція на ринках фіксованої і мобільної телефонії обумовлена зміною споживчих переваг користувачів послуг, зокрема, переходом від фіксованої телефонії до мобільного і від мобільної телефонії до альтернативних послуг зв’язку через інтернет, які дешевше або надаються безкоштовно (додатки OTT: Skype, Viber, WhatsApp, та ін).

Експерти НАРЭКИТ вважають, що дана тенденція, що відзначається і на ринках телефонного зв’язку європейських країн, буде більш вираженою в наступні два-три роки, коли більшість користувачів будуть використовувати послуги мобільних комунікацій за допомогою смартфонів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *