У Молдові зарплати педагогів з 1 вересня збільшаться на 8%

У Молдові з 1 вересня 2018 р. зарплати викладачів збільшаться на 8%. Відповідне рішення ухвалив уряд. Згідно з рішенням Кабміну, посадові оклади викладацького складу і науково-педагогічного персоналу освітніх установ, що фінансуються з бюджету, будуть проіндексовані на 8%.

У результаті запропонованих змін, оклад ректора вузу збільшиться до 6460 леїв, а викладача вузу – до 4840 леїв. На 325 леїв підвищиться зарплата університетських конференциаров, а лектори будуть отримувати приблизно на 300 леїв більше. Слід зазначити, що зарплати будуть збільшені і асистентам, тренерам та викладачам вузів. За тією ж схемою буде збільшена заробітна плата працівникам загальноосвітніх та професійно-технічних закладів.

На ці цілі в державному бюджеті передбачені кошти в розмірі 130 млн. леїв.

У Молдові посадові оклади педагогів та науково-педагогічного персоналу освітніх установ, що фінансуються з бюджету, індексуються щорічно 1 вересня, з урахуванням зростання середньої заробітної плати по економіці по відношенню до середньої заробітної плати освітянам за останній квартал минулого року. Оскільки в IV кварталі 2017 р. середньомісячна зарплата педагогів склала 5722 лея, а розмір прогнозованої на поточний рік середньомісячної заробітної плати по економіці дорівнює 6180 леям, то індексація становить 8%.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code