ЄС: Влада Молдови повинна знайти рішення для визнання виборів мера Кишинева

Європейський союз очікує, що влада Молдови знайдуть рішення для визнання результатів виборів мера Кишинева. Про це заявив глава Делегації Євросоюзу в Кишиневі Петер Михалко.

Він нагадав, що про це йшлося чітко і спільної декларації верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федерики Могерини і єврокомісара з питань розширення і політики добросусідства Йоханнеса Хана, а також в резолюції Європарламенту.

Петер Михалко зазначив, що Молдова виконала всі технічні вимоги для отримання макрофінансової допомоги від ЄС, однак через рішення про невизнання результатів виборів мера Кишинева, який порушує принципи правової держави і демократичні принципи, влада ЄС вирішили заморозити виділення першого траншу макрофінансової допомоги.

За його словами, рішення скасувати результати виборів мера Кишинева суперечить принципам правової держави і стандартам демократії, хоча це основні положення меморандуму, підписаного Молдовою для отримання макрофінансової допомоги».

Глава Делегації ЄС в Молдові зазначив, що європейська влада ніколи не вимагали від молдавських властей вплинути на рішення суду з приводу скасування виборів. «Ми говорили тільки про те, що рішення суду суперечить зобов’язанням, які взяла на себе Молдова», — додав Петер Михалко.

Він зазначив, що, незважаючи на рішення почекати з виділенням макрофінансової допомоги ЄС продовжить надавати підтримку Молдові для поліпшення ситуації в конкрентных областях, впровадження європейських стандартів. «Зараз у нас більше 140 спільних проектів, і всі вони тривають. Але те, що трапилося свідчить про необхідність реформи юстиції», що має бути пріоритетом для уряду», — підкреслив глава Делегації ЄС в Молдові.

Петер Михалко сказав, що ситуація, що склалася повинні бути подолана, і молдавська сторона повинна знайти рішення, як воля громадян та їх демократичні права на обрання примара, будуть визнано і реалізовані.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code