Іон Кіку: При екс-міністра фінансів Негруца в 2012 відмивали гроші

Держсекретар Міністерства фінансів Іон Кіку провів порівняльний аналіз податкової амністії 2012, просуває тепер вже колишнім міністром фінансів В’ячеслав Негруца, з законом про добровільне декларування та податковому стимулюванні.

Кіку представив ряд доказів того, що законодавчі норми 2012 насправді припускали величезна відмивання грошей.

За законом 2012 року, фізична особа мала право задекларувати кошти без того, щоб компетентні державні органи перевіряли походження цих грошей. Іон Кіку зазначає також, що «при декларуванні, незалежно від суми, не платилося ніяких податків, навіть якщо ці гроші були отримані злочинним шляхом».

Цитований джерело зазначає і те, що «фізична особа мала право задекларувати кошти без перевірки їх реального існування».

І не в останню чергу, згідно із законом 2012, «законодавство не встановило жодних наслідків, у разі якщо б з’ясовувалося, що ці кошти були отримані злочинним шляхом, або не існували зовсім».

В свою чергу закон, прийнятий в 2018, передбачає, що декларують повинні вказати джерело майна чи грошей, а також сплатити податок у розмірі 3% від суми або вартість задекларованого майна. Більш того, в законі визначаються і чіткі критерії щодо попередження ризиків відмивання грошей. Існує цілий список громадян, які не зможуть скористатися можливістю добровільного декларування майна або коштів. А кінцева мета цього документа — знизити кількість тіньових капіталів, а також збільшити базу оподатковуваного майна.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *