10 фільмів, які зачіпають питання гендеру

10 фильмов, затрагивающих вопросы гендера

 

В останні роки поняття «гендер» і «дискримінація», «скляна стеля» і «рівність статей» звучать все частіше і частіше. Як би не заперечували багато хто з нас, але проблема гендеру в суспільстві є, і з’явилася вона не відразу, а має довгу історію. У сьогоднішній нашій добірці ви знайдете фільми, в яких сильні жінки відстоювали свої права бути такими нарівні з чоловіками. Хтось волею долі, а хтось з-за внутрішнього бажання довести, що кожна людина має право голосу і має бути почутий.

Єнтл, 1983

Великобританія, США

Дія розгортається в Східній Європі на початку ХХ століття. Головна героїня — розумна єврейська дівчинка (Барбра Стрейзанд), що мріє уникнути визначеної їй жіночої долі, заміжжя, дітей та обов’язків по господарству, поступити в університет і присвятити себе науці, що на початку століття серед жителів східної Європи вважалося прерогативою чоловіків. Позбувшись від кос, начепивши окуляри і переодягнувшись в чоловічий одяг, вона тікає з рідного села і надходить у привілейоване чоловіче навчальний заклад.

Ангели із залізними зубами, 2004

США

Фільм про революційну боротьбу жінок за прийняття першої поправки до Конституції США. Це реальна історія активістки Еліс Підлогу, яку на екрані втілила Хіларі Суонк. За право голосу для кожної мешканки Сполучених Штатів, дівчата-лідери руху не тільки ризикували втратити свободу, але і піддавали своє життя смертельному ризику.

Північна країна, 2005

США

1980-тобто Після того, як розпався її шлюб, головна героїня Джозі Еймс у пошуках роботи повертається у своє рідне місто в Північній Міннесоті. Їй потрібно годувати двох дітей, і щоб забезпечити їх, вона змушена влаштуватися на шахту, де працюють практично всі місцеві чоловіки, в тому числі і її батько. Опинившись однією з небагатьох жінок, які працюють на шахті, Джозі доводитися не тільки важко працювати, але і зіткнутися з негативним ставленням з боку чоловіків. «Північна країна» — фільм, заснований на реальних подіях, що зачіпає історію про першому справі про сексуальному домаганні.

Посмішка Мони Лізи, 2003

США

Картину з Джулією Робертс ми не раз згадували в наших киноподборках. Не оминемо і цього разу, адже весь сюжет фільми крутитися навколо прав жінок, права робити той вибір, який бажаєш ти сам, а не нав’язує тобі суспільство. Нова вчителька Кетрін Уотсон у жіночому коледжі через свої уроки мистецтв намагається допомогти своїм ученицям йти в ногу з часом, донести думку, що жінка повинна бути незалежною і мати вищу освіту. Але звикнутися з цією думкою ученицям було нелегко, адже все життя вони тільки те й робили, що мріяли про заміжжя, а що буде далі вже не важливо.

Клуб дружин астронавтів, 2015

США

Серіал «Клуб дружин астронавтів» зачіпає схожу тему. 1960-е . Ера підкорення космосу. Всі чоловіки мріяли стати астронавтами, ну а дівчата — бути їх дружинами. Проте все не так просто, враховуючи, що характери у героїнь різні і не кожна готова залишатися в тіні чоловіка. Хтось сам мріє полетіти в космос і робить для цього все можливе, а хтось бачить у собі талант письменника і помічника політика, і домашні пироги в ці плани точно не входять.

Без істерики, 2010

Великобританія, Франція, Люксембург

Випускник медичної школи Мортімер Гренвіль влаштовується на роботу в кабінет доктора Далрімпла, який славиться на весь вікторіанський Лондон унікальним методом лікування «істерії» за допомогою інтимного масажу. Незважаючи на те, що фільм можна назвати комедійним, все-таки зачіпаються в ньому і гендерні проблеми. Будь-яке відхилення від «норми» в поведінці жінки в ті часи вважалося ознаками істерії і підлягало лікуванню. Жінка розглядалася виключно як автомат для народження дітей і як приємне і миле створіння для розваги або для інтер’єру, але не всі вони були готові миритися з такою долею.

Норма Рей, 1979

США

«Норма Рей» — сильна і життєва драма 1979 року. З ранку до ночі герої фільму працюють на текстильній фабриці в нестерпних умовах і отримують за це гроші, на них всім наплювати, крім такої ж робочої дівчини по імені Норма Рей. Їй і самій непросто, адже у неї двоє дітей, яких треба годувати, але вона розв’язує відчайдушну боротьбу за свої права від свавілля власників підприємства. За виконання ролі акторка Саллі Філд була удостоєна «Оскара», «Золотого глобуса» і «Пальмової гілки».

Солдат Джейн, 1997

Великобританія, США

Без цього фільму цей список був би неповним. Лейтенант Джордан о’ніл, героїня Демі Мур, — смілива, сильна і честолюбна. Вона готова жити з натовпом накачаних бійців, пройти всі випробування елітної військової підготовки і довести до протилежної статі, що жінки здатні носити замість витончених туфель важкі чоботи, ажурного білизни — бронежилет, а шкіряного клатча — калаш з запасним магазином.

Суфражистка, 2015

Великобританія

Цей фільм тільки-тільки вийшов на екрани. Дія картини, головні ролі в якій виконали Хелена Бонем Картер, Кері Малліган і Меріл Стріп, розгортається в Лондоні кінця XIX – епіцентрі феміністичного руху того часу. Жінки з різних верств суспільства роблять перші кроки за рівноправність, ризикуючи не тільки своїм соціальним становищем, але і життям.

Пожежні Чикаго, 2012 — …

США

Дія цього серіалу, як можна вже здогадатися по назві, розгортається в Чикаго. Кожна серія показує, наскільки небезпечна і непередбачувана життя пожежників і рятувальників, абсолютно більшість яких — чоловіки. Проте одна з головних героїнь, парамедик Габріелла Доусон, доводить, що та жінка при величезному бажанні вчитися і витривалості здатна стати пожежником, що рятує чужі життя.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code