15 гаражних проектів, що стали великим бізнесом

15 гаражных проектов, ставших большим бизнесом

Кожен з нас мріє зробити в житті щось видатне. Написати книгу, встановити спортивний рекорд, зробити наукове відкриття або створити велику компанію. І ідеї є, але завжди щось заважає — то грошей на розвиток немає, то приміщення і т. п. Але ці причини не зупиняють всіх. Про них і піде мова. Про всесвітньо відомих проектах, які народжувалися в гаражах.

1. Apple

Apple в даний час є однією з найбільш потужних технологічних компаній в світі, а починалася вона в гаражі батьків Джобса. У 1976 році Стів Джобс і Стів Возняк (21 і 26 років відповідно) влаштувалися в цьому гаражі і вручну зібрали 50 комп’ютерів за 30 днів для місцевого роздрібного продавця, продаючи їх по $500 за штуку. З тих пір все і закрутилося.

2. The Beatles

До формування The Beatles Джон Леннон був членом групи під назвою The Quarrymen разом з декількома шкільними друзями. Коли батьки одного учасника групи не змогли більше виносити їх шум, майбутні суперзірки були змушені перенести репетиції в старе бомбосховище на задньому дворі.

3. Amazon

У 1994 році, коли Джефф Безос заснував Amazon в якості книжкового інтернет-магазину, він повністю розташовувався в його гаражі. У липні 1995 року компанія продала свою першу книгу, яка була упакована в тому ж гаражі.

4. Harley-Davidson

У 1901 році Вільям С. Харлі планує встановити двигун на свій велосипед. За кілька років Харлі і його друг Артур Девідсон створили новий двигун і побудували свої перші мотоцикли в невеликому дерев’яному сараї. Так починався легендарний Harley-Davidson.

5. Yankee Candle

Сьогодні це один з найвідоміших виробників святкових свічок у світі. Історія почалась з того дня, як у Різдво 1969 року 17-річний Майк Кітредж розплавив в гаражі кілька воскових олівців, щоб зробити подарунок своїм батькам. Виріб вийшов настільки вдалим, що майже відразу ж почалися перші замовлення.

6. Microsoft

У 1975 році Білл Гейтс і Пол Аллен в гаражі заснували майбутню корпорацію Microsoft. Саме тут вони ліцензували свою першу операційну систему для IBM за $80 000. Пізніше вони придумали Windows, яка досі домінує на ринку персональних комп’ютерів.

7. Maglite

У 1955 році Ентоні Маглика зняв гараж і купив за $125 свій перший верстат. На цій основі була створена невелика майстерня, яка через кілька років приступила до випуску знаменитих ліхтариків. Зараз Maglite є всесвітньо популярним брендом, а їх продукція навіть входить в стандартну екіпіровку поліцейських в Америці.

8. Mattel

У 1945 році молодята Рут і Елліот Хендлер вирішили почати свій бізнес. У своєму гаражі вони виготовляли рами для картин, а обрізки використовували для створення будиночків та меблів для ляльок. До виробництва іграшок залишався всього один крок, який вони зробили в 1959 році, презентувавши світу ляльку Барбі.

9. Linksys

Заснували Linksys в 1988 році іммігранти з Тайваню — сімейна пара Дженні і Віктор Цао. Як і багато компаній того часу, Linksys починала в гаражі, переобладнаному під майстерню. Цікаво, що паралельно Віктор продовжував до 1991 року працювати на своєму колишньому місці — у закусочній Taco Bell. Сьогодні Linksys — це відомий бренд мережевих продуктів для будинку і невеликих офісів.

10. Disney

У 1923 році Уолт і Рой Дісней переїхали до свого дядька Роберта. У його гаражі брати створили The First Disney Studio, яка і стала прообразом сьогоднішньої найбільшої кіностудії світу.

11. Google

Влітку 1998 року два студента Стенфорда — Ларрі Пейдж і Сергій Брін — почали працювати над Google в якості реалізації свого навчального проекту. Створення майбутнього пошукового гіганта відбувалося в гаражі Сьюзен Воджиски, і там легко помістилися всі три співробітника компанії Google Inc.

12. Hewlett-Packard

У 1939 році HP, одна з найбільших у світі технологічних компаній, була утворена в гаражі з інвестиціями в $538. Саме в цьому гаражі Білл Хьюлетт і Дейв Паккард зробили аудиоосцилляторы, які згодом були продані компанії Walt Disney, одному з перших клієнтів майбутнього гіганта.

13. Lotus Cars

У 1984 році Ентоні Колін Брюс Чепмен почав будувати свої перші гоночні автомобілі в гаражі своїх батьків. Сьогодні Lotus є одним з провідних британських виробників спортивних і гоночних автомобілів.

14. Nike

Nike (з 1964 по 1978 рік — Blue Ribbon Sport) була заснована студентом-бігуном і його тренером. Їх бізнес-ідея була проста і нехитра: вклавши кожен по $500, вони закупили 300 пар кросівок азіатських виробників і перепродували їх під своїм брендом. При цьому на початковому етапі компанія не могла собі дозволити навіть оренду гаража, і торгівля йшла з багажника автомобіля.

15. Patagonia Clothing

У 1953 році, у віці 14 років, Івон Чоулнард захопився альпінізмом. У 18 років він купив необхідне обладнання, яке встановив у гаражі своїх батьків. Компанія почала виробляти і продавати спеціальні гаки по $1,50 кожен. До 2012 року Patagonia Clothing мала оборот $500 млн, ставши одним із найвідоміших імен у сфері виробництва одягу для активного відпочинку.

Навряд чи хтось із творців згаданих компаній міг припустити, у що перетворяться їх гаражні починання. Вони просто відчували величезний ентузіазм, не боялися зробити перший крок і прагнули створити щось нове. Неважливо, де і як починається ваша справа, важливо те, що в результаті воно приносить людям.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code