8 кращих книг про мам і для мам

8 лучших книг о мамах и для мам

У мам з книгами бувають різні відносини. В основному це божевільна любов, на яку часто не вистачає часу. Коли у вас, дорогі мами, з’явиться час — обов’язково почитайте ці книги, в порядку обміну досвідом, так би мовити.

Енн у Домі Мрії

Люсі-Мод Монтгомері


Видавництво «Урбіно» подбало про прем’єрному в Україні виданні семи романів канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері про Енн з Зелених Дахів. Це та класика світової підліткової літератури, яку покоління нинішніх батьків так і не дізналося з незалежних від них обставин. Книги про Енн читають із задоволенням у будь-якому віці. У цій же, п’ятою книгою серії, Енн нарешті виходить заміж за Гілберта Блайта. Тепер вони живуть в Будинку Мрії, де Енн поринає у світ заміжньої жінки, повний турбот, радощів і — так, печалей теж. Але врешті-решт все закінчується благополучно — Енн стає мамою, яка не забуває і про свою місію — змінювати світ навколо себе.

Будинок духів

Ісабель Альєнде

Матері в романах Альєнде, знаменитої чилійської письменниці, якій пророкують літературного Нобеля, зазвичай несуть в собі риси хранительниц таємниць, сімейних секретів і традицій. Сама Ісабель Альєнде дуже відома і дуже популярна в Європі і є одним з авторів магічного реалізму, поряд з Маркесом, Кортасаром та іншими.

Клуб радості і удачі

Емі Тан


Це один з перших романів американської письменниці китайського походження. Захоплююче, тонко і з гумором вона пише про проблеми сімей, покоління якої належать до різних культур: матері ще належать Китаю, а народилися вже в Америці дочки, з одного боку, в дечому погано розуміють матерів, з іншого — яскраво усвідомлюють та переживають свою китайскость. Якщо чесно, то така проблематика нам знайома: адже наші батьки жили в іншій країні, з іншими традиціями, іншою ідеологією, і наші діти — вони ж ростуть в культурі, яка істотно відрізняється від того, що оточувало нас у дитинстві. Не пощастило нам з епохою змін, як казали древні китайці. Чи пощастило? Як знати. Роман Емі Тан присвятила своїй матері.

Бог дрібниць

Арундати Рой


Без цієї книги не обходиться жодна програма європейського філфаку. «Бог дрібниць» — дебютний роман індійської письменниці 1996 року. У 1997 році книга отримала Букерівську премію. Глибока сімейна сага, історія забороненого кохання і пронизлива політична драма, — ця книга розповідає про заможної індійській сім’ї, життя якої раз і назавжди змінюється в один доленосний день 1969 року. Приїзд молодшої двоюрідної сестри Софі стрясає світ семирічних близнюків Ести і Рахель і приводить до випадкових — і невипадковим — трагічних наслідків, які вчать їх, що все навколо може раптово прийняти нові, потворні форми і навіть назавжди завмерти на місці, і лише річка буде продовжувати нести свої води…

П’ятий дитина

Доріс Лессінг

Доріс Лессінг — лауреат Нобелівської премії з літератури. В цьому її романі головним героям Гаррієт і Девіду з самого початку вдається здійснити прекрасну мрію всіх молодят: у них є великий і затишний будинок, стабільний дохід, четверо щасливих і чарівних дітлахів і купа люблячих родичів. Канікули в їх будинку — щедрі свята життя і сімейного щастя. А потім у них з’являється п’ята дитина, нічого надприродного… Але от чи людина він?

Кімната

Емма Донохью


Є такі мами, героїзму яких хочеться наслідувати, але ще більше — ніколи не потрапляти на їх місце. Особливо, якщо це місце — звуконепроникний сарай на задньому дворі божевільного маніяка, в якому п’ятирічний Джек провів все своє життя. Ця кімната була цілим світом для нього і в’язницею для його матері, в якій вона тушкувалася ось вже сім років. В цих умовах матері вдалося забезпечити дитині повноцінне (наскільки це взагалі можливо) розвиток: разом вони дивилися телевізор, грали і читали. Але Джек ріс, і разом з ним зростало його цікавість. У 2016 році за романом Емма Донохью був знятий однойменний фільм «Кімната», за роль в якій актриса Брі Ларсон отримала «Оскар».

Я не знаю, як вона робить це

Еллісон Пірсон

Журналіст Еллісон Присон чудово впоралася з романом про тяготи і поневіряння працюючої мами, якій, одному Богу відомо як, вдається впоратися і з роботою і з сімейними обов’язками. Правда, при цьому вона неминуче потрапляє в кумедні ситуації. Роман одразу ж екранізували. У ролі Кейт Редді — фондового менеджера і матері двох дітей — незрівнянна Сара Джессіка Паркер. Кейт, звичайно, засуджують все: родичі, непрацюючі знайомі мами, начальство, колеги-чоловіки. Але вона вперто намагається справлятися зі всім одночасно, незважаючи на хронічний недосип і повна відсутність часу. У підсумку життя Кейт перетворюється в низку смішних, безглуздих і незручних ситуацій, пов’язаних зі спробами всидіти на всіх стільцях відразу.

Кохана

Тоні Моррісон

«Кохана» — найвідоміший роман Тоні Моррісон, її перший бестселер, нагороджений Пулітцерівською (1988), а потім і Нобелівською премією (1993). В основі книги реальні події, що відбувалися в штаті Огайо в 80-х роках ХІХ ст.: історія чорношкірої рабині, яка вбиває свою дочку щоб врятувати її від рабства. В однойменній екранізації, знятої Джонатаном Дэмме і номінованої на «Оскар» в 1998 році, роль головної героїні зіграла суперзірка американського телебачення Опра Уїнфрі. Тоні Моррісон — одна з найпопулярніших письменниць сучасності і лауреат Нобелівської премії з літератури.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code