Build visibility: Як побудувати кар’єру без болючих втрат

Build visibility: Как построить карьеру без болезненных потерь

Любов Цимбал, генеральний директор компанії Finance Solutions Group (FSG)

Перші кроки в отриманні професії завжди дуже хвилюючі і вимагають вибору правильного напряму. Через 30 років після того, як я переступила поріг свого інституту, і більш ніж 25-річної практики в реальному бізнесі хочу поділитися своїми думками з приводу того, як будувати свою кар’єру ще на етапі отримання першого профосвіти.

Коли я прийшла на співбесіду в великий міжнародний холдинг «САН Інбев Україна», я не вміла практично нічого, що пов’язане з аналізом виробничого підприємства, розробкою бюджету і підготовкою управлінської звітності, так як до цього 11 років працювала в банку. Мене тоді запитали: «Якщо вам завтра потрібно буде здати звіт про діяльність підприємства, а ви нічого не розумієте, як ви це зробите?» На що я відповіла: «Якщо завтра потрібно буде здати звіт, я це зроблю. Як? Я всю ніч проведу з літературою, навчуся, як це робити і здам його вам завтра». І це було тією ключовою фразою, після якої мене взяли в компанію. І сьогодні я ділюся власними лайфхаками, які, сподіваюся, будуть корисними для тих, хто тільки починає будувати кар’єру.

Три лайфхака початківцям

По-перше, вам, молодим людям, на початку вашої кар’єри, не потрібно нічого боятися. Все, чого ви хочете, ви доб’єтеся. В одній компанії одного разу я почула фразу «build visibility». Зробіть себе помітним, зробіть так, щоб вас бачили з хорошої сторони і хотіли просувати. Не бійтеся проявлятися – будьте активними.

Сьогодні я багато собеседую молодих людей і часто чую один і той же питання: «А яка буде заробітна плата?» У мене виникає зустрічне питання: «А що ви можете запропонувати у відповідь на пропоновану заробітну плату?» Для роботодавця абсолютно не має значення, яку заробітну плату ви запросите. Для нього важливо розуміти: якщо я вкладаю у цього співробітника, що я отримаю на виході? Ви повинні бути цінним активом, аби добре заробляти.

По-друге, ніколи не кажіть «ніколи». Якщо ви до чого прагнете, у вас це обов’язково буде. Через 25 років роботи в сфері фінансів, я вирішила піти вчитися в бізнес-школи МІМ-Київ і після першої лекції зрозуміла, чому я туди прийшла через стільки років. Це був перший поштовх до того, про що я давно мріяла, — власного бізнесу. Я пішла з великої корпорації, у якій працювала на той момент фінансовим директором («Октава Капітал»), і почала будувати бізнес у фінансовому консалтингу. Тому думайте ширше, мрійте і прагнете до досягнення ваших цілей.

По-третє, абсолютно не важливо, яку професію ви оберете. Важливо, щоб ви відчували себе в ній комфортно. Важливо, щоб вона прогнозувала вам той рівень життя, який ви собі запланували на майбутнє. Також дуже важливо, щоб ви точно знали, як будете досягати цього рівня. Тому обов’язково складіть перелік бажань, які на ваш погляд (сьогодні) зроблять вас щасливим – якою ви бачите своє життя, куди ви йдете, до чого прагнете і за рахунок чого цього будете досягати.

Я починала свій бізнес, називаючи це «горе від розуму». У той час як всі починають з клієнтів, я почала з планів стратегічного розвитку. Вже тоді було розуміння того, що в якийсь момент бізнес впаде і буде в тому числі провал мого фінансового стану. Таким чином, я ще на початку шляху підготувалася до того, що будуть проблеми – їх не уникнути. Плануйте ваше життя, але не забувайте про ризики. Завжди треба тверезо оцінювати їх.

Висновок

Я вчуся досі вважаю це одним з найбільш ефективних і приносять видимі плоди правил в моєму житті. Я вчуся у людей, які досягли більше, ніж я. Навчаюся на конференціях, семінарах, вчуся сама і вчу інших – викладаю фінансовий менеджмент для бізнесменів. Цей безперервний процес приносить мені задоволення. І сьогодні, після закінчення навчання в МІМ і отримання диплома DBA candidate я знову думаю, куди б піти повчитися. Тому, остання моя рекомендація – вчіться в своє задоволення! Це цікаво і не дає заснути, а ще ти постійно відкриваєш для себе щось нове. Навчитися можна всьому, що хочеться, головне – було б бажання.

Прокачати підприємницькі скіли, дізнатися про нові підходи щодо розвитку своєї справи на менторських сесіях і воркшопах (в області стратегії, маркетингу, фінансів, IT, PR і продажів) ви зможете, відвідавши фестиваль для малого і середнього бізнесу Get Business Festival 2018, який пройде 14 листопада в Києві за адресою: вул. Велика Васильківська, 55, НСК «Олімпійський».

Квитки на Get Business Festival 2018 можна придбати на get.delo.ua.

Повна програма заходу буде розміщена на get.delo.ua 26 вересня.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code