Доносити ідею: Американські вчені винайшли прототип штучної матки

Доносить идею: Американские ученые изобрели прототип искусственной матки

Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно у світі народжується близько 15 млн недоношених немовлят, або 10% від загальної кількості новонароджених. Поки медицина може рятувати таких дітей після 23 тижнів вагітності, коли вони вже мають сформовану дихальну систему, що забезпечує приплив кисню в організм.

Схоже, у майбутньому медики зможуть рятувати і тих дітей, які народилися до 23 тижні. Група американських биоинженеров і ембріологів під керівництвом Емілі Партрідж з університету і дитячого госпіталю Пенсільванії винайшли і вже протестували штучну матку, а результати первинного дослідження опублікували в спеціалізованому журналі Nature Communications. Їх винахід виглядає як пластикова сумка, наповнена сумішшю теплої води і солей — їх склад аналогічний амніотичної рідини, навколишнього ембріон в утробі матері. Додатково до цього предмету підключається спеціальний апарат, який генерує поживні речовини — його під’єднують до пуповині немовляти.

Перші досліди американці провели на недоношених ягнят, і успішно. Діти, народжені раніше терміну, за місяць перебування в штучній матці нормально розвинулися і могли дихати самі. Втім, вчені відзначають, що їх винахід не є заміною материнської утроби, а тільки допомагає підтримати життєві показники немовляти. Під час тестів «на общефункциональном рівні тварини демонстрували нормальні або на руху, цикли сну і неспання, що чергуються вдихи і ковтання і взагалі було видно, що їм спокійно і затишно», — пишуть у звіті Емілі Партрідж і її колеги. Вони в цілому оптимістично дивляться на експеримент і сподіваються, що через кілька років доведуть свою розробку до робочого стану і зможуть випробовувати на людях.

Джерело: nature.com

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code