Кращі фільми 2014 року

Лучшие фильмы 2014 года

Серед того розмаїття фільмів, що виходить щорічно, деколи не просто виділити кращі. Arthouse Traffic поділилася найцікавішими кинонаходками 2014 року, в число яких потрапили й українські роботи. І, до речі, ці кращі фільми року можна буде зловити на великому екрані на Новорічній Кінопанорамі, яка розпочнеться в Києві другого січня.

1. «Юність» (США)

Фільм високо оцінений як критиками, так і простим глядачем, адже за своєю суттю картина представляє оригінальний проект дорослішання реального людини. Історія охоплює дванадцять років життя юнаки і складається з епізодів, що показують дорослішання і його відносини з батьками, переживання з приводу їх розлучення і становлення себе як особистості. При цьому сюжет розгортається на тлі мінливого часу, американської історії від війни в Іраку до правління нинішнього президента США Барака Обами. До речі «Юність» або, другий варіант назви, «Отроцтво» — один з претендентів на головну премію «Оскар».

2. «Плем’я» (Україна)

Фільм «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, який вразив журі та глядачів фестивалю і змусив Даррена Аронофскі сказати сакраментальну фразу, що «кінематограф більше ніколи не буде колишнім». За сюжетом головний герой фільму, Сергій, потрапляє в спеціалізований інтернат для слабочуючих, де існує кримінальна організація, Плем’я. Він намагається зайняти своє місце в ієрархії школи, а разом з цим йому доведеться переживати жорстокість і категоричність, страх і злоба. Сіро-коричневі відтінки фільму, метафорична глухота героїв (до речі, актори дійсно позбавлені слуху), безсилля від насильства — все це змушує глядача замислитися над своїм місцем у світі — місцем людини або звіра.

3. «Готель «Гранд Будапешт» (США, Німеччина, Великобританія)

Фільм оповідає історію легендарного консьєржа Густава і його юного друга, портьє Зеро Мустафи. Співробітники готелю стають свідками крадіжки і пошуків безцінних картин епохи Відродження, боротьби за величезну стан багатої сім’ї і… драматичних змін у Європі між двома кровопролитними війнами XX століття. Як справжній вид мистецтва, фільм має чималу кількість форм і методів для вираження різних ідей, емоцій і переживань. Його хочеться порівнювати з яскравими картинками калейдоскопа, настільки насичені події і оригінально візуальне рішення.

4. «Німфоманка» (Данія)

Фільм-провокація, про який не вщухали пристрасні суперечки кілька місяців. Режисер Ларс фон Трієр пропонує нам історію еротичних переживань жінки від народження до п’ятдесятиріччя, яка ставить собі діагноз — німфоманія.

5. «Виживуть тільки коханці» (Великобританія, Німеччина, Греція)

Фільм, зачаровує своєю естетикою і красою. Історія про двох вампірів, але це зовсім не схоже на сагу «Сутінки». Він — рокер з Детройта, хоче тиші, спокою, і тихо ненавидить людей. Вона — навпаки, життєрадісна вампирелла, яка намагається йти в ногу з часом. Спочатку у фільмі було трохи екшену, але коли режисера Джима Джармуша попросили додати ще подібних сцен, то він у відповідь на це прохання він видалив всі екшен сцени, які були. У підсумку фільм являє собою музично-інтелектуальну, чуттєву драму.

6. «Далласський клуб покупців» (США)

Цей фільм, заснований на реальній історії, що став одним з найбільш очікуваних цього року. Американець Джон Вудруф не відрізнявся зразковою поведінкою, був любителем випивки, наркотиків. Здавалося, ніщо не зможе зламати його дух, але все змінилося, коли Джон дізнався, що хворий на Снід. Лікарі дали йому лише місяць життя, але він не побажав змиритися зі смертним вироком і зумів продовжити своє життя, беручи нетрадиційні ліки, а потім налагодив підпільний бізнес із продажу їх іншим хворим. Драму варто подивитися ще і заради відмінної гри Меттью Макконахі і Джареда Лето, які були удостоєні премії «Оскар» за свої ролі.

7. «Майдан» (Україна, Нідерланди)

Без зайвих слів вже зрозуміло, про що цей фільм. Події, що докорінно змінили нашу країну, заслуговують не однієї кіноверсії, які зможуть представити глядачеві свою інтерпретацію того, що відбувалося в Києві взимку цього року. У документальному фільмі Сергія Лозниці глядач побачить і будні Майдану, і мирні акції, та моменти бурхливого кровопролитного протистояння.

8. «Интерстеллар» (США, Великобританія)

І знову на екрані Меттью Макконахі, пару в цей раз йому склала чарівна Енн Хеттуей.Сюжет оповідає про нашу планету, яку в зв’язку з екологічною катастрофою захопив продовольча криза. Колектив дослідників і вчених відправляється в космічну подорож, щоб перевершити колишні обмеження для людини і переселити людство на іншу планету. Хтось критикує цей фільм за зайву розтягнутість і неправдоподібність сюжету, а хтось вихваляє ідею, візуальне рішення, музику Ханса Циммера і активно голосує за нього у всіляких кинорейтингах. Але, мабуть, головна складова — практично нескінченне «розпакування» цього фільму після перегляду і магічне післясмак.

9. «Голгофа» (Ірландія, Велика Британія)

Місце дії картини — Ірландія, країна, яку захлеснула скандальна історія сотні випадків педофілії серед католицьких священиків. Але батько Джеймс (Брендан Глісон) — не такий, він добрий і порядний чоловік, що не заважає однак комусь із жителів захотіти вбити його. Просто в помсту за жорстокі моральні і фізичні приниження і дитячу травму. В таких фільмах, як «Голгофа» виконання, операторська робота — все меркне перед сюжетом і піднятою проблемою. Хоча, звичайно ж, не відзначити чудову гру Брендана Глісона просто неможливо.

10. «Зникла» (США)

Майже два з половиною години триває фільм Девіда Фінчера, а здається, що це якісь 20-30 хвилин, настільки захоплює сюжет і вражає гра головної героїні у виконанні Розамунд Пайк. Глядачеві, люблячому інтригу, картина доведеться по душі. Все було готове для святкування п’ятирічного ювілею подружнього життя, коли раптом дружина нез’ясовно пропала, а в будинку залишилися тільки сліди боротьби і кров, яку явно намагалися стерти. Природно, що чоловік опиняється під підозрою, але все не так просто, як здається на перший погляд. Можемо лише додати, що цей фільм потрібно дивитися без перерв, не відволікаючись, щоб отримати ту саму хвилю тремтіння до мурашок.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code