Малюки і монітори: Як гаджети впливають на затримку мовного розвитку і розлади сну

Малыши и мониторы: Как гаджеты влияют на задержку речевого развития и расстройства сна

Багато батьків задаються питанням: як бути з екранним часом для малюків? У лікарів є свої міркування на цей рахунок, але, чесно кажучи, зараз науці просто невідомо про далекосяжні наслідки використання дітьми смартфонів і планшетів. Американська академія педіатрії опублікувала свої рекомендації, які ґрунтуються на поки що мізерних наукових результатах. Тим не менше, ці результати можуть допомогти нам визначитися: бути чи не бути гаджетом в руках малюка.

Затримка мовного розвитку

У першому дослідженні, проведеному Джулією Ма з Університету Торонто, вчені виявили, що діти молодше двох років, звично грають з планшетом або смартфоном, частіше демонструють ознаки відставання в розвитку мови.

Команда вчених використовувала дані медичних обстежень 900 дітей у віці 1,5 років. Батьки відповідали на питання анкети, де також запитувалося, чи має дитина доступ до гаджетам. Таким чином вчені пов’язали використання дітьми гаджетів і результати огляду лікаря, який відзначав відставання у мовленні. Також виявилося, що кожна п’ята дитина зазвичай грає з телефоном або планшетом в середньому 30 хвилин в день. Кожні півгодини використання гаджета збільшували ризик затримки мовленнєвого розвитку на 50%. Правда, дослідники не заперечують факту, що взаємозв’язок не точна: «Показники варіюють, і ми не дослідили, що саме дитина дивиться в гаджеті і присутній поруч його батько, а це також важливо».

Розлади сну

В іншому дослідженні, опублікованому в квітні цього року в Scientific Reports, вчені займалися питанням взаємозв’язку гаджетів і розладів сну у маленьких дітей від 6 місяців до 3 років: хто більше користувався гаджетом, той менше спав вночі. Батьки заповнили анкети, в результаті вчені встановили, що кожен годину екранного часу зменшував нічний сон на 26,4 хвилини і збільшував денний на 10,8 хвилин, адже вдень треба було заповнити недолік нічного сну, тим не менш загальний час сну було менше у тих, хто користувався гаджетом довше.

Аналізуючи попередні дослідження, вчені встановили, що користування гаджетами веде до скорочення часу сну і у дітей старшого віку. І все ж науці знадобиться ще якийсь час, щоб отримати більш точні дані про вплив технологій на дітей. Поки ж батьки можуть слідувати порадам Американської академії педіатрії, яка не радять надавати рекомендує не давати гаджети дітям до 18-місячного віку, а старшим дітям — під час їжі або в ліжку.

Джерело: sciencenews.org

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code