Ні ризику, ні бізнесу, ні шампанського

Нет риска, нет бизнеса, нет и шампанского

 

Не ховайте в собі потенціал, даний природою. Він там просто скисне! Його потрібно відкрити світу, поділитися ним, і від цього стати багатшими, щасливішими і здоровіше. Адже немає сумніше видовища, ніж людина, яка розуміє, що не зумів реалізуватися в житті.

Чому люди бояться діяти і йти туди, куди кличе душа? Адже внутрішній поклик не вічний (та й життя теж). Що зупиняє? Які демони шепочуть на вухо: «Стій, почекай – це ризики, непередбачуваність. А раптом не вийде!» Вам знайоме це? Поки ти молодий і повний сил, поки всередині «горить вогонь» і дуже хочеться всього і відразу, ДІЙ!

Нещодавно на співбесіду прийшла інтелігентна жінка середніх років. Шукає роботу. Вивчаю її резюме. У мене легкий шок – людина має у своєму послужному списку багато досягнень (у тому числі кар’єрних) у затребуваною розвивається сфері, і при цьому готовий працювати продавцем. Розговорилися. Намагаюся знайти мотиви такого вчинку. В голові звучить одне питання: «Чому?» Його і ставлю співрозмовниці. Відповіді, а точніше життєві переконання на даному етапі життя вразили. Її кандидатура (у зв’язку з віком) виявилася незатребуваною на ринку праці. Досвід і знання пішли на другий план. Вона не бачить для себе перспективи гідного працевлаштування і розглядає все підряд. При цьому видно, як багато сил і енергії, бажання розвиватися в улюбленій сфері.

Вчитися і починати освоювати нові горизонти ніколи не пізно. Але усвідомити і прийняти для себе правильне рішення людина повинна сам. Як говориться, «Порятунок потопаючого – в руках самого потопаючого». Але це вже інша історія.

Між рядків почула величезне співчуття людини про втрачені можливості, а саме – розвиток власного бізнесу («Мені казали друзі, а я не захотіла, все відкладала»). Вона в свій час не ризикнула, залишаючись у відносному комфорті і стабільності, працюючи «на господаря», вкладаючи всі свої сили в чужий бізнес. А коли прийшло усвідомлення, що пора рухатися далі (звільнення у зв’язку з закриттям фірми) – виявилося, що рухатися нікуди, адже вік у паспорті теж бере своє. Зараз, маючи величезний досвід і своє бачення ринку, вона опинилася на узбіччі. І розуміючи свої помилки, які допустила, піддаючись страху і сумнівів, з боку дивиться на успіх і активність інших – більш сміливих і ризикових.

Якщо ви відчуваєте в собі сили і велике бажання щось змінити в житті, ДІЙТЕ!

Навіть якщо:

 • вас не підтримують в цьому рідні та близькі;
 • ви витратите на це останні гроші;
 • вам буде дуже страшно починати;
 • вас будуть переконувати не робити цього;
 • вам ніхто не дає гарантій;
 • ви відчуваєте себе відносно стабільно на даному етапі життя;
 • у вас пітніють долоні, коли ви думаєте про це.

Інакше:

 • ви будете дуже шкодувати про те, що не ризикнули через 10-20-30 років;
 • ви проживете своє життя нудно і нецікаво;
 • ви будете почувати себе невдахою;
 • вам нічого буде розповісти своїм онукам на старості років.

Ця історія вчить ніколи не відкладати на завтра свої мрії. Розкидайте каміння з радістю і задоволенням. Не йдіть від труднощів, вони нас роблять міцніше і сильніше. Розкидайте каміння подалі — не бійтеся промахнутися. Хто знає, може бути те місце, де вони впадуть, буде набагато крутіше того місця, куди ви цілилися.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code