Названо найкращі міста світу для жіночого підприємництва

Названы лучшие города мира для женского предпринимательства

15 — 17 липня 2018 року в Торонто (Канада) відбувся 9-й щорічний саміт для предринимательниц Dell Women Entrepreneur Network Summit, в ході якого компанія представила нове дослідження, присвячене жіночому підприємництву, і новий інструментарій, яким зможуть скористатися місцеві органи влади і політики для того, щоб допомогти жінкам досягти успіхів у бізнесі.

Спільно зі своїм партнером по дослідженням IHS Markit компанія Dell провела глибинний аналіз бар’єрів і можливостей, які виникають у підприємниць в доступі до капіталу і технологій для масштабування бізнесу. Експерти ранжирували міста по п’яти важливих характеристик: капіталу, технології, таланту, культури і ринків. Потім вони були зібрані в дві групи: операційна середовище і сприятливі умови. Загальний рейтинг заснований на 72 показниках; 45 з них (майже дві третини) мають гендерний компонент. Індивідуальні показники оцінювалися за чотирма критеріями: актуальність, якість вихідних даних, унікальність в індексі і гендерна складова.

Провідними 50 містами світу, на думку експертів, стали:

 1. Нью-Йорк
 2. Сан-Франциско
 3. Лондон
 4. Бостон
 5. Стокгольм
 6. Лос-Анджелес
 7. Вашингтон
 8. Сінгапур
 9. Торонто
 10. Сіетл
 11. Сідней
 12. Париж
 13. Чикаго
 14. Міннеаполіс
 15. Остін
 16. Гонконг
 17. Мельбурн
 18. Атланта
 19. Амстердам
 20. Портланд
 21. Берлін
 22. Тайпей
 23. Пітсбург
 24. Тель-Авів
 25. Копенгаген
 26. Ванкувер
 27. Х’юстон
 28. Йоганнесбург
 29. Барселона
 30. Сеул
 31. Мюнхен
 32. Майамі / Форт-Лодердейл
 33. Найробі
 34. Дублін
 35. Варшава
 36. Белфаст
 37. Мілан
 38. Пекін
 39. Токіо
 40. Бангалор
 41. Куала-Лумпур
 42. Сан-Паулу
 43. Дубаї
 44. Шанхай
 45. Мехіко
 46. Ліма
 47. Гвадалахара
 48. Стамбул
 49. Делі
 50. Джакарта

Спираючись на висновки, представлені в індексі за 2017 рік (Women Entrepreneur Cities, WE Cities), Dell розробила для 10 провідних міст світу плани дій, як можна було б покращити місцеву екосистему для підприємниць. Нижче наведено короткий перелік рекомендацій (з повною версією планів дій ви можете ознайомитися тут):

 • Недостатньо бути сильним тільки в одній області. Потрібно шукати баланс між операційною системою і стимулюванням потенціалу жінок-підприємців.
 • Район Сан-Франциско (Силіконова долина), другий в загальному заліку, не став навіть п’ятим в рейтингу гендерної культури. Ми вважаємо, що це стало наслідком культу братства (bro culture) у технологічній галузі. Цей перекіс можна було б усунути, якщо збільшити і поліпшити інвестування в вивчення дівчатками дисциплін STEM (математика, природничі науки, технології).
 • Ряд міст, які не вважаються центрами для розвитку підприємництва, таких як Торонто, Париж і Сідней, на подив добре проявили себе, якщо дивитися на них крізь призму гендерного питання. Всі три міста володіють сильними сприятливими характеристиками: дружня до підприємницям політика та впровадження моделей, гідних наслідування.
 • Майже у всіх містах помітно зросла кількість публікацій про успішних жінок-підприємців або про ділових жінок.
 • Всі 25 міст, які фігурували в індексі 2016 року, високо просунулися по критеріям, поліпшує бізнес-середовище.
 • Із загального числа, з 100 можливих балів, Нью-Йорк (№1 у рейтингу) набрав всього 62,9 балів. Це свідчить про те, що треба ще багато зробити для вирівнювання гендерного перекосу, і підтверджує необхідність такого роду досліджень та інформаційно-просвітницької роботи для всіх, хто визначає і впливає на політику міста в сфері бізнесу.
 • Гвадалахара зайняла 3-е місце за критерієм ринкової вартості і 11-е місце – за вартістю технології. Цей мексиканський місто міг би використовувати свої сильні сторони, щоб і далі покращувати свої позиції.
 • Ліма зайняла найнижчу позицію за критерієм «Капітал». Однак доступ до ринків там на хорошому рівні (13-е місце), і там чимало талановитих людей (43-е).
 • У той же час Делі (49-е місце в загальному заліку), де ринок третій за обсягом в нашому рейтингу, і де низька вартість технологій (2-е місце), за критерієм талантів – остання, 50-а, позиція.
 • Варшава зайняла 3-е місце в категорії «Вміння і досвід жінок», однак, як не дивно, стала 27-й в категорії «Доступ до кваліфікованого персоналу». Столиця Польщі могла б використовувати свої високі позиції за критерієм вартості технологій в справі залучення талантів і розширення свого ринку (33-е місце), для того щоб спростити для жінок вихід на ринок (зараз за цим показником Варшава знаходиться на 48-му місці).

Дізнатися більше про цінності і важливості різноманітності (diversity) і його впливу на ефективність бізнесу ви зможете при Business Wisdom Summit, який відбудеться в Києві 27-28 вересня

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code