Незамінних не буває: 10 рекомендацій, як організувати повноцінну відпустку

Незаменимых не бывает: 10 рекомендаций, как организовать полноценный отпуск

У вашої компанії є всі шанси благополучно пережити ваше відсутності у зв’язку з відпусткою: вона не збанкрутує, не розвалиться, а деякі співробітники з усім чудово впораються. Але якщо вас все одно долають сумніви, Наталія Лазарук, сімейний психолог і автор освітніх програм для старшокласників і студентів, пояснить, як правильно налаштуватися, щоб якісно відпочити.

Якщо ви впевнені у власній незамінності

На словах про відпочинок мріють усі, а на ділі далеко не кожен вміє по-справжньому відпочивати. Особливо важко тим людям, які намагаються на своєму робочому місці незамінними: «Як же може такий профі, як я, залишити роботу на цілих два тижні? А раптом без мене успішно впораються?»

Так, «незамінним» важко відпочивати. Вони потребують постійної уваги та підтверджень, що вони потрібні, що вони кращі. Тому, якщо за час відпустки їм не будуть дзвонити по 8 разів в день, то замість релаксу вони відчують страшний дискомфорт і повернуться повністю розбитими. Для таких людей кращим варіантом буде поєднувати відпочинок з відповідями на робочі дзвінки та листи.

Організувати «перезавантаження»

А тим, хто дійсно хоче «перейти», допоможуть наступні поради.

  • Краще відпочити три або чотири рази в році по 7-10 днів, ніж один раз на 30 днів.
  • Брати відпустку краще в період, коли в компанії/підрозділі немає активної діяльності.
  • Заздалегідь привчіть колег не турбувати вас у неробочий час.
  • Перед відпусткою, по можливості, постарайтеся завершити всі розпочаті справи, виконати обіцянки.
  • Завчасно попередьте колег, клієнтів, постачальників.

Правила конструктивного відпочинку

Щоб добре відпочити і з новими силами і креативом знову приступити до роботи, потрібно навчитися відпочивати конструктивно.

1. Зміна діяльності. Всім відомо, що відпочинок – це зміна діяльності. Перед тим, як вибирати, де відпочивати, потрібно визначитися, як ви хочете відпочивати.

2. Активність душі. Активний відпочинок — найкращий (звичайно, в перші два дні можна і потрібно гарненько відіспатися). Вибирайте ті активності, які вам подобаються.

3. Спорт. Придумайте фізичну активність. Чого б вам хотілося? Може бути навчитися нового танцю, серфінгу, зайнятися улюбленим спортом. Це можливість втілити ваші мрії і фантазії. Не втрачайте шанс, не комплексуйте.

4. Їжа для роздумів. Крім фізичної активності, не забувайте про інтелектуальну (вивчення місцевої архітектури, написання статті, читання книги, творчість). Мозок, як і м’язи потрібно тренувати.

5. Хороша компанія. І ще дуже важливо забезпечити для себе приємне душевне спілкування. На відпочинку можна познайомитися з новими цікавими людьми. Не відмовляйте собі в цьому задоволенні.

Фізична активність, правильне харчування і позитивні емоції! Гарного вам відпустки!

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code