No limits: 6 додатків для людей з особливими потребами

No limits: 6 приложений для людей с особенными потребностями
Іра Керст
Автор

Іра Керст

Заступниця головної редакторки

Технології — інструмент, що розширює горизонти для будь-якої людини і одночасно дає йому нові можливості, збагачує навичками. Але це не єдина їхня місія. Головна задача, яка стоїть перед IT, — зробити життя будь-якої людини безпечної, повноцінним і щасливим. У нашій добірці сьогодні програми, які дозволяють людям з особливими потребами жити здорово.

BW Dance

Українець Віталій Потапчук розробив мобільний додаток, що дозволяє глухим «почути» музику. Утиліта, яка отримала назву BW Dance, дає можливість неслышащим людям відчути музику і танцювати під різні мелодії. Програма працює досить просто — вона перетворює музику вібрації. Учні київської школи для слабочуючих і глухих вже протестували новинку і вперше в житті відчули музику. Підтримати проект Віталія можна тут, а завантажити програму на Google Play.

«Супер Я»

Цей додаток було створено з метою створення спільноти свідомих батьків навколо теми цукрового діабету першого типу, які могли б обмінюватися інформацією, досвідом, надавати взаємодопомогу і підтримку. Утиліта розроблена з урахуванням особливостей українського меню, а також вона поєднує елементи органайзера, контролюючого режим прийому їжі, в ігровій формі. Програма містить меню з 220 звичних продуктів. Для кожного з продуктів зазначено зміст ХО (хлібних одиниць — прим.ред.), але не в грамах, а в зручній для дитини одиниці виміру (столових ложках, «розміром з долоньку», жменя, штука). Це дозволяє привчити дитину «вимірювати» кількість ХЕ у запропонованій порції. А дружелюбні герої, корисна інформація і нескладний інтерфейс роблять це додаток доступним для розуміння всім дітям, які вже навчилися читати. Завантажити програму можна на сайті superme.com.ua.

The vOICe

Додаток, розроблене для Android-пристроїв, перетворює зображення відеокамери в звукові образи, пропонуючи розширену реальність для сліпих допомогою сенсорного заміщення і машинного зору. Система також включає в себе ідентифікатор кольору, що компас і говорить GPS-навігатор. Утиліта використовує тон звукового сигналу для позначення розташування кожного пікселя зображення по вертикалі, а гучність сигналу — для кодування яскравості пікселя; одночасно «звучать» пікселі, що відносяться тільки до одного стовпця, а для озвучування всього зображення відеокартинка сканується зліва направо з частотою один раз в секунду. Наприклад, яскрава, висхідна лінія від лівого краю зображення до лівого, звучить як підвищення тону, яскрава точка — як «біп», яскравий суцільний прямокутник — як шум вибуху, вертикальна сітка — як ритм. Завантажити програму можна тут.

RogerVoice

No limits: 6 приложений для людей с особенными потребностями

Утиліта дозволяє глухим людям розмовляти зі своїми співрозмовниками по телефону. Програма використовує технологію розпізнавання мовлення для того, щоб конвертувати голос в текст — глухі люди зможуть читати все те, що говорить співрозмовник. Скачати RogerVoice можна на сайті розробника: rogervoice.com.

Spread Signs

No limits: 6 приложений для людей с особенными потребностями

Це, по суті, каталог жестів, що нараховує понад 200 тис. знаків на різних мовах світу, в тому числі і російською. Користувач може вчити як окремі літери, так і цілі слова, фрази. Завантажити додаток утиліту для iOS-пристроїв і для Android-пристроїв.

«Сезам»

Дана програма є свого роду альтернативної комунікацією для людей з вадами мови та/або листа. Утилітою можуть користуватися діти і дорослі з такими розладами, як аутизм, ДЦП, синдром Дауна, алалія, а також люди з тимчасовими порушеннями (наприклад, після інсульту) і літні люди. Скачати можна на Google Play.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code