Вчені: Працювати поза офісом — шкідливо для здоров’я

Ученые: Работать вне офиса — вредно для здоровья

Дослідження показали, що перегляд робочої пошти після закінчення трудового дня призводить до емоційного виснаження і дисбалансу між діловою та приватною життям.

Технології псують нам життя

Вільям Беккер з Політехнічного університету Вірджинії, Саманта Конрой з Університету штату Колорадо і Люба Бєлкін з Лихайского університету провели дослідження, результати якого виявилися досить цікава. Ці вчені виявили тісний взаємозв’язок між постійними перевірками повідомлень в електронній пошті, різних месенджерах і емоційним виснаженням офісних співробітників. Висновок напрошується сам собою: технології, покликані полегшити нам роботу, псують нам життя!

В тестах брали участь 385 «білих комірців». У ході дослідження вони будували графіки, де відзначали час, витрачений на складання ділових листів, очікування відгуку на них у робочі і не робочі години, перерви між виконаннями різних завдань на роботі. Також враховувалися такі фактори, як рівень емоційного виснаження, рівень балансу сприйняття часу в офісі і поза офісу. Результати показали, що випробовувані більше нервували і втомлювалися не з причини того, що витратили час і моральні сили на написання ділових листів і повідомлень, а від процесу очікування відповіді на них. Стрес, стан тривоги, почуття невпевненості наростали, наче сніжний ком і ставали причиною того, що люди практично не могли припинити працювати.Вони постійно перебували в стані «боєготовності».

Хто винен?

Дослідники впевнені, що частка провини за гиперответственность і самоїдство співробітників несуть самі компанії. Особливо такі, де слоганом є фраза: «Будь завжди напоготові». Така політика просто не дає розслабитися і повністю відмежуватися від справ. В результаті співробітники працюють менш ефективно, тому що просто не дають собі можливість як слід відпочити, переключитися з роботи на сім’ю, хобі, друзів.

Дослідження підтвердили прописну істину: вмієш працювати, вмій і відпочивати. Вчені наполягають на пошуку балансу між діловою та приватною життям. Вміння психологічно і фізично «відділятися» від офісних справ під час і є формулою щастя. Тому вкрай необхідно по максимуму користуватися всіма благами уїк-енду – відвідувати цікаві місця, подорожувати, гуляти, займатися своїм здоров’ям і т. д.

Також потрібно розуміти, наскільки важлива робота для вас, і є речі важливіші її. Якщо знайдете хоча б одну, вийшовши за поріг офісу, сміливо відключайте смартфон, лептоп і планшет. І нехай весь світ зачекає!

Джерело: askmen.com

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code