Як не зійти з розуму від роботи та знайти баланс між бізнесом і життям

Как не сойти с ума от работы и найти баланс между бизнесом и жизнью

Кар’єрний консультант Ейпріл Старкаддер ділиться своїми особистими лайфхаками, як розпланувати вихідні, щоб work/life баланс був не просто словами, а ефективним в дії.

Незважаючи на те, що я працюю віддалено, моя діяльність безпосередньо пов’язана з дедлайнами. Іноді люди, з якими я знайомлюся на зустрічах, любопытствуют: а чи не означає віддалена робота, що я можу дивитися Netflix добу безперервно? Тоді я відповідаю, що при такій ситуації працювати мені доведеться до 2 годин ночі як мінімум. І незрозуміло, це благословення чи прокляття. Насправді, те, що я можу працювати в будь-який час в будь-якому місці — це одночасно як перше, так і друге.

Просто чудово, коли ти можеш заздалегідь виконати доручення і з чистою совістю вирушати на тиждень в подорож. Тим не менш, я помітила, що мій зручний графік був зручним і для інших людей теж. Іншими словами, клієнти чекали моєї відповіді в понеділок на питання, який надсилали мені в суботу вранці. Або ж вони просили мене встати в 6 ранку, щоб зробити завдання до полудня наступного дня. Такий ненормований графік в підсумку призводить до одного — до вигоряння. Тоді я провела експеримент. Я вирішила припинити працювати по вихідних і подивитися, що вийде в результаті.

І ось, чого я навчилася:

Ніколи не пізно встановити межі

Але краще постарайтеся це зробити якомога раніше. Через роки роботи у вихідні я боялася зупинити колесо, в якому крутилася, як білка. Зрештою, у мене були клієнти, які чекали моєї відповіді в суботу вдень. І зізнаюся, мені було боязко сказати, що я не збираюся відповідати цю хвилину. Я уявляла, як би люди кричали на мене: «Повна нісенітниця!» або вважали, що я не ціную свою роботу.

Тому я перепробувала різні лінії поведінки. Всі відмовки про проблеми з інтернетом були лише виправданням для людей, хоча ніхто і не говорив мені «Тоді піди в Starbucks». Те ж саме стосувалося сімейних зустрічей. Тепер слідом за попередженнями про те, що я на весіллі чи ювілеї, слідували питання: наскільки важливо це для мене подія? Як довго воно триватиме?

Я продовжувала вигадувати причини, чому я не можу працювати у вихідні дні. Поступово я перестала шукати собі виправдання і говорила своїм клієнтам, що проводжу експеримент, намагаюся знайти гармонію між кар’єрою та особистим життям. Дивно, але люди мене зрозуміли. Згодом вони звикли надсилати свої питання, завдання і доручення протягом робочого тижня, так як знали, в цей час я точно буду в зоні доступу.

Необхідно реалістично оцінити свою навантаження

Вихідних я тепер чекала з великим нетерпінням. Я планувала відпочивати! Але біда в тому, що я не вмію відпочивати. Мені подобається бути зайнятою. Крім того, вихідні, повністю присвячені відпочинку, руйнували першу половину робочого тижня. Так-так, нехай вам не здасться це дивним!

Вечорами вівторка у мене просто розколювалася голова. Тому що одна справа сказати «ні» листів по суботах і інша справа — перестати робити по вихідним що-небудь взагалі. Тепер годинник, які я повністю присвячувала відпочинку, мені доводилося відпрацьовувати по понеділках і вівторках, в результаті я працювала довше, я сиділа за монітором комп’ютера, поки у мене не починали хворіти. Так як мені потрібно було розподілити навантаження по вихідним так, щоб я не розплачувалася за це протягом наступного тижня?

Потрібно навчитися керувати роботою, щоб вона не керувала вами

Найбільше в моїй роботі по вихідним мене дратувало те, що мені доводилося підлаштовуватися під чиїсь графіки. Я хотіла сама керувати своїм часом, щоб відчувати себе в здоровому глузді протягом усього тижня.

Я згадала історію, розказану мені одного разу, як одна дівчина писала повідомлення, листи на тиждень вперед. Тоді мені це здавалося безглуздям. Ну знаєте, а що, якщо ви випадково надішлете листа?

Тим не менш, я зрозуміла, що цей прийом — те, що мені потрібно. Я визначила для себе час, будь то вечір неділі з келихом вина або суботній ранок з чашкою ароматної кави, коли я виконувала ті завдання, які давали мені трохи фори на початку тижня. Я вибирала сама, чим займатися, — документами або заготівлею листів. Саме заготівлею, я більше не слала листи у вихідні, тому що відповіді приходили б негайно і все повернулося на круги своя.

Є ще один плюс: продуктивний вечір неділі налаштовував мене на успіх! Вранці понеділка я починаю з новими силами. В кінці кінців я не змогла повністю відмовитися від роботи у вихідні. Але тепер я знала, як їх спланувати так, щоб мені було зручно. Я не відчуваю себе втомленою або на межі. Тому знайте, працюючи фрілансером, віддалено або неважливо, в якому режимі, ви можете знайти свій власний баланс. І якщо це значить, що попрацювавши в неділю, вам потрібно буде виділити час для відпочинку в понеділок, вперед! Знайдіть те, що підходить саме вам.

Джерело: themuse.com

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code